משפחה ומעמד אישי

Slider

סעדים זמניים

סעדים זמניים במסגרת סיכסוך בתוך המשפחה ניתנים ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ומטרתם להבטיח קיומו וגבייתו של פסק דין עתידי, כמו גם להכשיל הברחת ראיות ( הברחת נכסים וכולי).

צו הגנה: צו זמני הניתן כנגד בן הזוג הפוגע אשר מטרתו ליצור הפרדה וריחוק בין הפוגע לנפגע ולהטיל על הפוגע  מגבלות כגון איסור החזקת נשק, איסור כניסה, איסור הטרה ו/או כל איסור המתאים לנסיבות המקרה הרלוונטי. בית המשפט יתן צו הגנה כאשר הבקשה למתן הצו הוגשה לו סמוך לקרות המקרה (עד מספר ימים לאחריו) ונוכח כי יש חשש סביר לפגיעה גופנית, איומים או אלימות כלפי חפצים. יובהר כי צו הגנה יכול שינתן ע"י בית המשפט גם ללא נוכחות בן הזוג האלים בדיון, ובלבד שיערך דיון במעמד שני הצדדים תוך 7 ימים. תוקפו של צו ההגנה שניתן ע"י בית משפט הינו לפרק זמן של עד 3 חודשים כל פעם עד לתקופה מירבית של שנה (הארכה מעבק ל6 חודשים מחייבת נימוקים מיוחדים).

צו עיכוב יציאה מן הארץ: סעד המתבקש כאשר מתקיים חשש כי בן הזוג עלול להימלט מהארץ עם קבלת התביעה  או בכל שלב אחר. מקרים בהם קיים חשש כי בן הזוג עלול לברוח עם הילד לחו"ל - ישנה אפשרות לקבל צו עיכוב יציאה גם בעבור הילד ובכך להבטיח הישארותו בארץ.

צו עיקול: צו זמני אשר מטרתו הינה למנוע הברחת רכוש משותף (מכירת רכבים, חלוקת "מתנות" לקרובים,  לקיחת הלוואות פיקטיביות, פידיון חסכונות, מכירת מקרקעין - ללא ידיעת בן הזוג השני). צו העיקול ינתן במעמד בן הזוג המבקש בלבד ורק לאחר שיתבצע העיקול יערך דיון במעמד שני הצדדים.
עו"ד ענבר שמואלי אבואב | כתובת: התע"ש 20 (בית הפעמון) כפר סבא | טלפון: 077-7818811 | פקס: 077-7818812
הצהרת נגישות

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
טלפון 077-7818811